Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

kd dziecka mW czwartek Przewodniczący i Wiceprzewodnicząca Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej Piotr Lichota i Izabela Cywińska zwrócili uwagę wszystkich uczniów naszego gimnazjum na prawa dziecka. Miało to związek z przypadającymi na 20 listopada pierwszymi w Polsce obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Ustanowienie tego dnia miało na celu uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomniało, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

20 listopada świętowaliśmy również 25 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka - Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka.