W poszukiwaniu nowych rozwiązań edukacyjnych

 

erasmus 02    W dniach 18-22 maja cztery nauczycielki naszej szkoły – Monika Czechura, Małgorzata Czepiel, Agata Cabaj, Krystyna Ujda – w ramach europejskiego projektu Erasmus+ „Z matematyką przez świat. W poszukiwaniu nowych metod nauczania matematyki i przedmiotów pokrewnych” przebywały w lombardzkiej miejscowości Voghera. Pojechały tam na zaproszenie pedagogów z Liceo Scientifico Statale Galileo Galilei. Dzięki wielogodzinnym rozmowom z gospodarzami oraz obserwacjom przebiegu wybranych zajęć lekcyjnych poznały warunki i metody pracy swych włoskich kolegów, a także porównały podstawy programowe obowiązujące w Polsce i na Półwyspie Apenińskim w zakresie nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

W trakcie wspólnych dyskusji ustalono też zasady dalszej współpracy i wymiany doświadczeń. Przedmiotem wnikliwych pedagogicznych analiz w najbliższych miesiącach będą formy kształcenia młodzieży w zakresie statystyki.
W spotkaniu polskich i włoskich nauczycieli wzięli też udział przedstawiciele lokalnych samorządów oraz instytucji wspomagających pracę szkół. Gminę Tarnobrzeg reprezentowali: Grzegorz Kiełb, prezydent miasta, i Jolanta Kociuba, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta. Z ramienia Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w wyjeździe uczestniczyły: Elżbieta Konieczko, kierownik dydaktyczny Oddziału w Tarnobrzegu, i Małgorzata Podolak, nauczyciel konsultant.

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.