Marzec / kwiecień '11

Wystawa  i konkurs: „Śladami Jana Kochanowskiego” – marzec –  kwiecień 2011 r.
7 kwietnia 2011 r. w czytelni biblioteki szkolnej odbył się konkurs pt.”Śladami Jana Kochanowskiego”. Aby ułatwić uczniom przygotowanie się do konkursu w czytelni zorganizowano wystawę na temat życia i twórczości  poety.
Na tablicy wystawowej znalazły się materiały mówiące o działalności społecznej i politycznej Kochanowskiego,  biografia oraz najbardziej znane jego wiersze i fraszki .
Uczniowie mogli skorzystać ze zgromadzonej  w bibliotece  szkolnej literatury. Były to książki, albumy, opracowania. Do konkursu  z wiedzy o życiu i i twórczości Jana Kochanowskiego przystąpiło 21 uczniów z klas I, II i III gimnazjum.
I miejsce zdobyła: Dorota Kowalik z kl. III c.
Wyróżnienie otrzymała: Aleksandra Piętowska z kl. I a.
Nagrodzone uczennice otrzymały atrakcyjne książki.

Wystawa i konkurs: „Śladami Jana Kochanowskiego”

7 kwietnia 2011 r. w czytelni biblioteki szkolnej odbył się konkurs pt. „Śladami Jana Kochanowskiego”. Aby ułatwić uczniom przygotowanie się do konkursu w czytelni zorganizowano wystawę na temat życia i twórczości poety.

Na tablicy wystawowej znalazły się materiały mówiące o działalności społecznej i politycznej Kochanowskiego, biografia oraz najbardziej znane jego wiersze i fraszki. Uczniowie mogli skorzystać ze zgromadzonej w bibliotece szkolnej literatury. Były to książki, albumy, opracowania.

Do konkursu z wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego przystąpiło 21 uczniów z klas I, II i III gimnazjum. Zadaniem uczniów było wypełnienie testu składającego się z zadań otwartych i zamkniętych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

• I miejsce zdobyła: Dorota Kowalik z kl. III c.
  • Wyróżnienie otrzymała: Aleksandra Piętowska z kl. I a.

Nagrodzone uczennice otrzymały atrakcyjne książki.