Grudzień '10 / styczeń '11

Wystawa: „Tradycje świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach”- grudzień-styczeń 2011 r.
Konkurs: „Czy i dlaczego warto kultywować tradycje Świąt Bożego Narodzenia” – grudzień 2010 r.
Grudzień to magiczny czas, kiedy  wszyscy przygotowujemy się do najpiękniejszych świąt w roku – świąt Bożego Narodzenia. W czytelni biblioteki szkolnej zorganizowano dla uczniów wystawę : „Tradycje świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach”. Na tablicach ściennych wyeksponowano teksty opisujące świąteczne zwyczaje i obrzędy obchodzone nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach europejskich. Zaprezentowano następujące państwa: Anglię, Niemcy, Francję, Szwecję, Anglię, Holandię, Austrię, Hiszpanię, Włochy i Słowację.
Uczniowie z Klubu Sympatyków Biblioteki wykonali dekoracje świąteczne: witraże okienne, kartki z życzeniami, pachnące lampiony, a także  udekorowali drzewko bożonarodzeniowe. Wystawie towarzyszył konkurs świąteczny. Zadaniem uczniów było  wyczerpująco w formie pisemnej odpowiedzieć na pytanie - dlaczego warto kultywować tradycje świąt Bożego Narodzenia?
Gimnazjaliści mogli skorzystać z literatury zgromadzonej w bibliotece szkolnej: „Rok Polski”, „Tajemnice obyczajów i tradycji polskich”, „Dom Polski”, „Encyklopedia tradycji polskich”.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę konkursu. Została nią uczennica kl. I a  Natalia Godek, która otrzymała ozdobę bożonarodzeniową.

Wystawa: „Tradycje świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach”
Konkurs: „Czy i dlaczego warto kultywować tradycje Świąt Bożego Narodzenia”

    Grudzień to magiczny czas, kiedy  wszyscy przygotowujemy się do najpiękniejszych świąt w roku – świąt Bożego Narodzenia. W czytelni biblioteki szkolnej zorganizowano dla uczniów wystawę: „Tradycje świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach”. Na tablicach ściennych wyeksponowano teksty opisujące świąteczne zwyczaje i obrzędy obchodzone nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach europejskich. Zaprezentowano następujące państwa: Anglię, Niemcy, Francję, Szwecję, Anglię, Holandię, Austrię, Hiszpanię, Włochy i Słowację.

 

    Uczniowie z Klubu Sympatyków Biblioteki wykonali dekoracje świąteczne: witraże okienne, kartki z życzeniami, pachnące lampiony, a także udekorowali drzewko bożonarodzeniowe. Wystawie towarzyszył konkurs świąteczny. Zadaniem uczniów było wyczerpująco w formie pisemnej odpowiedzieć na pytanie - dlaczego warto kultywować tradycje świąt Bożego Narodzenia?

    Gimnazjaliści mogli skorzystać z literatury zgromadzonej w bibliotece szkolnej: „Rok Polski”, „Tajemnice obyczajów i tradycji polskich”, „Dom Polski”, „Encyklopedia tradycji polskich”.

    Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę konkursu. Została nią uczennica kl. Ia Natalia Godek, która otrzymała ozdobę bożonarodzeniową.

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.