Ulica Zielona i Sienkiewicz


ul zielona m    „Nie ma ulicy Zielonej” i „Henryk Sienkiewicz nieznany i odrzucony” – to dwie lekcje biblioteczne, których wysłuchali nasi gimnazjaliści. Historię naszego miasta od końca XIX w. przybliżyła uczniom pani Katarzyna Opioła z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Uczniowie klas 1e, 1f, 1g i 2e obejrzeli prezentację multimedialną, która porównywała dawne i współczesne zakątki naszego miasta.

Pani Katarzyna Opioła w swojej prezentacji wykorzystała stare fotografie i pocztówki miasta. Ratusz, kościół bez wieży przy klasztorze O.O. Dominikanów, synagoga, drukarnia, spichlerz, Stary Browar – to tylko część budynków, które mogli obejrzeć gimnazjaliści. Prezentacja bardzo podobała się młodym widzom, którzy najwięcej trudności mieli z rozpoznaniem ulicy Zielonej. Ulicy dziś nieistniejącej, a kiedyś przebiegającej obok naszego gimnazjum.

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.