Aktualności biblioteczne

Maj / czerwiec '16

Wystawa: „Koło Sympatyków Biblioteki Szkolnej w naszym gimnazjum – cele zadania sukcesy"

Koniec roku szkolnego stał się okazją do podsumowania pracy uczniów zrzeszonych w szkolnym kole bibliotecznym. Grupa 12 uczniów systematycznie uczestnicząca w zajęciach bibliotecznych rozwijała swe zainteresowania książką, czytelnictwem, technologią informacyjną. Dzięki pracy uczniowie uczą się obowiązkowości, systematyczności, współodpowiedzialności za funkcjonowanie biblioteki oraz jej promocję w środowisku szkolnym.

Czytaj więcej...

Kwiecień / maj '16

Wystawa: Stanisław Jachowicz – jeden z najbardziej znanych polskich bajkopisarzy patronem roku 2016 w Tarnobrzegu

„Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku” – tak rozpoczyna się jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich utworów dla dzieci. Jego autorem jest pochodzący z Tarnobrzega wybitny poeta, twórca rodzaju literatury dla najmłodszych, pedagog i działacz społeczny – Stanisław Jachowicz.
Wystawa była okazją do poznania sylwetki lokalnego twórcy, jego życia i twórczości.

Marzec / kwiecień '16

Wystawa z okazji Dnia Otwartego Szkoły: „Pięć skojarzeń o Włoszech”

W ramach Dnia Otwartego Szkoły w bibliotece została zorganizowana wystawa tematyczna o Włoszech. Dostarczyła ona uczniom podstawowych wiadomości i ciekawostek z pięciu dziedzin – muzyki, sztuki, architektury, mody, przybliżyła zwyczaje włoskie.
Na wystawie zaprezentowano wiele ciekawych zdjęć i albumów z księgozbioru bibliotecznego, przedstawiających najpiękniejsze zakątki i najstarsze zabytki Włoch.

Styczeń / luty '16

Wystawa: „Ewa Nowak – portret współczesnej pisarki

Wystawa była okazją do zaprezentowania sylwetki Ewy Nowak - pisarki, pedagoga terapeuty, publicystki, autorki książek dla młodzieży „Seria Miętowa”. W utworach swych łączy ona intelektualny humor z celnością opisywania rzeczywistości, stawia pytania i pozwala odpowiadać na nie bohaterom. Jej twórczość wyróżnia głębia psychologiczna i wielowymiarowość postaci. Książki tej autorki znajdują się w zbiorach biblioteki szkolnej i cieszą się dużym zainteresowaniem.