III „C” i III „H” zdobyła „SOKOLICĘ”!!!

W dniach 12 – 14 czerwca uczniowie 20190612 131303wzięli udział w 3–dniowej wycieczce w Pieniny. Po dotarciu do celu rozpoczęli rejs statkiem „Harnaś” po sztucznym Jeziorze Czorsztyńskim. Następnie udali się na zwiedzanie średniowiecznego zamku w Niedzicy, miejsca gdzie był uwięziony Janosik oraz spacerowali przy pięknej słonecznej pogodzie po zaporze czorsztyńskiej. Drugiego dnia z samego rana uczniowie aktywnie spędzili czas na szlakach turystycznych Pienińskiego Parku Narodowego – weszli na szczyt Sokolica, z którego podziwiali piękne widoki. Po zejściu ze szczytu czekała ich przeprawa łodzią przez Dunajec. Wieczorem bawili się przy grillu połączonym z zabawami i pieczeniem kiełbaski i karkóweczki. Ostatniego dnia wycieczki najciekawszą atrakcją był dwu godzinny spływ tratwami wzdłuż Dunajca. Była to świetna przygoda połączona z dalszym podziwianiem walorów przyrodniczych otaczających gór.