Podsumowanie IV Tarnobrzeskiej Gry Miejskiej 2016

Śladami Michała Marczaka podążało Plakat IV TGM14 tarnobrzeskich szkół. Zamek Dzikowski, Cmentarz Wojenny, obelisk na Skalnej Górze, ulice Michała Marczaka i Józefa Sarny, filie Miejskiej Biblioteki Publicznej to główne punkty na trasie IV Tarnobrzeskiej Gry Miejskiej, przy których na uczestników czekali „agenci” ze specjalnymi zadaniami. Okazało się, że przeszkody w postaci rebusów, szyfrów, haseł i quizów działały na uczniów motywująco. Jak to jest z pamięcią o Michale Marczaku i Józefie Sarnie, głównych bohaterach tegorocznej edycji konkursu, sprawdzali uczniowie podczas wywiadów z mieszkańcami naszego miasta. Najwięcej emocji wzbudziło ostatnie zadanie: stworzenie strony tytułowej gazety, która miała relacjonować wrześniową wędrówkę po Tarnobrzegu. Powstałe w ten sposób prace można oglądać w Galerii Okno Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka i na stronie internetowej naszego gimnazjum.

Oto lista zwycięzców IV Tarnobrzeskiej Gry Miejskiej 2016 w poszczególnych kategoriach:

szkoły podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Alfreda Freyera
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Akademii Miechocińskiej
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II

gimnazja:

I miejsce – Gimnazjum nr 3 im. por. Józefa Sarny
II miejsce – Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Jachowicza
III miejsce – Gimnazjum nr 2 im. Jana Słomki

szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
II miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika
III miejsce – Zespół Ponadgimnazjalnych nr 1

Nagrody wręczali pan Józef Motyka – Wiceprezydent Miasta Tarnobrzega, pani Bogusława Jasińska – dyrektor Gimnazjum nr 3, pani Stanisława Mazur – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Małgorzata Lis – przedstawiciel Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz radny Sławomir Partyka.

W związku z IV TGM, którą organizuje nasze gimnazjum 13 września, w dzień śmierci patrona por. Józefa Sarny, na Cmentarzu Wojennym miał miejsce uroczysty apel, który połączył różne środowiska: społeczność uczniowską, kombatantów, przedstawicieli władz i tarnobrzeskich instytucji.

Ta niezwykła wędrówka po mieście kolejny raz udowodniła, że nasza szkoła kształtuje wartości patriotyczne i nie pozwala zapomnieć o tarnobrzeskich bohaterach. Jesteśmy przekonani, że to ich dokonania stworzyły miasto,
w którym teraz żyjemy.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz opiekunom drużyn. Szczególne podziękowania składamy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu za pomoc w organizacji gry oraz Prezydentowi Miasta Tarnobrzega i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi – Wydział Zamiejscowy w Jaśle za objęcie patronatem naszej inicjatywy.

Regulamin IV Tarnobrzeskiej Gry Miejskiej

IVTGMyoutube